Gyerek kulacs iskolába: Hogyan válasszuk ki a megfelelőt?
Az iskoláskorú gyermekek számára az ivás létfontosságú az egészséges fejlődés és a koncentráció szempontjából. Ezért fontos, hogy elegendő folyadék álljon rendelkezésükre. Hogyan válasszuk ki a megfelelő kulacsot az iskolába, hogy a gyerekek szeressék, ugyanakkor praktikus és biztonságos legyen?Anyag - mire kell figyelni?
Tritan:
Előnye a könnyű súlya, tartóssága, és mindenekelőtt nem kell aggódnia a BPA-tartalom miatt, nem tartalmaz ftalátokat, nehézfémeket, PVC-t vagy más káros anyagokat - az egészségre nézve biztonságosnak tekinthető. UV-álló, könnyű, szinte törhetetlen. Még a foltok és szagok miatt sem kell aggódnia. A gyártók sokféle dizájnban kínálják őket, hogy tetszenek a gyerekeknek, és illeszkedjenek más iskolai felszerelésekhez.
A Tritan egy új generációs kopoliészter, és számos előnnyel jár. A kopoliésztert a poliészter kezelésével nyerik. Más kopoliészterekhez képest általában kisebb a sűrűsége, ami azt jelenti, hogy kevesebb alapanyagot lehet felhasználni ugyanazon végdarab, az alkalmazás előállításához. Másik előnye ezért a környezetbarátabb gyártás. A tritán előállításához újrahasznosított anyagokat is fel lehet használni.
Műanyag:
A műanyag kulacsok esetében nagyon oda kell figyelni, hogy miből készültek. Ezek ugyanis tartalmazhatnak káros BPA anyagokat, amelyek főleg hő hatására szabadulnak fel (mosogatógépben mosogatás, forró autóban hagyás stb. - a műanyag címkézéséről bővebben írtunk az uzsonnás dobozokról szóló cikkünkben). Mindenképpen kerülje a PVC vagy PET feliratúakat!!!
Lebomlás: Egy műanyag zacskó általában 25 év alatt bomlik le, egy PET-kulacsnak ennél jóval tovább, körülbelül 450 évig tart.
Újrahasznosítás: más anyagokkal, például üveggel és fémekkel összehasonlítva a műanyag polimerek több feldolgozást igényelnek az újrahasznosításhoz. A mechanikai úton újrahasznosított műanyagokat csak korlátozott számú ciklusban lehet feldolgozni, mivel az anyag minősége minden egyes újrahasznosítási folyamat során csökken.
Üveg:
Az utóbbi időben az üveg kulacsok egyre népszerűbbek. Ez egy természetes anyag, nem befolyásolja az ital ízét, nagyon könnyen tisztítható. Hátrányai közé tartozik a nagyobb súly és a törésre való hajlam. Mindenképpen nagyobb gyerekeknek ajánlott.
Lebomló és újrahasznosítható: az üveg 100%-ban természetes anyag, de a természetnek körülbelül 1000 évbe telik, amíg lebomlik. Érdekes módon az üveg esetében nem számít, hogy hányszor kerül újrahasznosításra - a minősége változatlan marad.
Rozsdamentes acél:
Kétféle kulacsot lehet rozsdamentes acélból készíteni - a klasszikus kulacsot, amiből csak inni szeretnénk, majd a termosz kulacsot - ezek megtartják az ital hőmérsékletét. Előnyük a tartósságuk és a káros anyagok hiánya.
Újrahasznosítás: már ma is minden rozsdamentes acéltermék legalább 60%-a újrahasznosított rozsdamentes acélból készül. Jelenleg az élettartamuk végét elérő rozsdamentes acéltermékek mintegy 90%-a újrahasznosítható. Az acél iránti kereslet növekedésével párhuzamosan nő a kibocsátás, valamint az ércek kitermeléséhez és a szükséges termékek előállításához szükséges energia- és vízigény. A rozsdamentes acéltermékek hosszú élettartama - nem elég hosszú az élettartamuk ahhoz, hogy kielégítsék az új termékek iránti keresletet - azt jelenti, hogy a bányászat egyelőre nem csökkenthető tovább.
Egy kis ökológia:
Tudta, hogy kaphat olyan kulacsot, amelyekhez pótalkatrészeket is vásárolhat? Például ha letörik a kupakfedél, nem kell rögtön újat vennie, hanem csak a sérült kupakot kell megvennie?
Kínálatunkban megtalálhatóak például az Ars Una kulacsok és a cseh gyártótól a Zdravá láhev márka, amelyek nagy színválasztékban kínálnak pótalkatrészeket - tömítéseket, komplett kupakokat stb.
A gyermek életkora és preferenciái:
- Óvodások: Itt a tervezés fontos szerepet játszik. Válasszon egy kedvenc karakterrel vagy motívummal. Fontos a széles nyak a könnyű tisztíthatóság érdekében és a szivárgásmentes kupak is.
- Iskolások: az idősebb gyerekek válogatósabbak a dizájn és a funkcionalitás tekintetében.
- Középiskolások: A tizenévesek kedvelik a stílusos és minimalista formatervezést, vagy az egyszínű kulacsokat (pl. Albi kulacs).
A kulacs térfogata - mennyi folyadékra van szüksége a babának?
- Kisebb gyermekek (6-9 évesek): 0,5 literes térfogat az ideális. Gondoljon a súlyra - a gyerekek ebben a korban még kicsik, és ha reggel egy liter italt pakol a táskájukba, hirtelen egy kilóval nehezebb táskát kap. Minden iskolában folyik ivóvíz a csapból, és ha egy gyermek szomjas, újratöltheti.
- Idősebb gyermekek (10-13 évesek): 0,7 literes térfogat előnyös. A fizikai aktivitás növekedésével a folyadékigény is nő.
- Középiskolások: A tizenévesek számára 800ml - 1l térfogat megfelelő.
Hogyan kell megfelelően tisztítani a kulacsot?
A siker kulcsa, hogy az iskolából való hazaérkezés után azonnal alaposan öblítsük le és szárítsuk meg. A legjobb, ha a gyermek csak vizet iszik, akkor a tisztítás nagyon egyszerű. Ezenkívül könnyen szétszedhetőnek kell lennie - így mindenhová eljuthat, és minden alkatrészét el tudja mosni.
Tippjeink a tisztításhoz:
Műanyag: kézzel, meleg vízzel és mosószerrel, kulacs kefével történő mosás ideális. Ha a kulacs valahol ott maradt, és lerakódások keletkeztek, próbálkozzon rizs használatával - tegyen meleg vizet, mosószert és egy marék rizst a kulacsba, zárja le, majd alaposan rázza fel - a rizsszemek súrlódásának köszönhetően a lerakódások eltűnnek.
Rozsdamentes acél: csak öblítse ki meleg vízzel és enyhe mosószerrel. Legyen óvatos az kefével és a csiszolóanyagokkal - a kulacsok hajlamosak a karcolódásra (különösen a nyomtatással ellátott kulacsok). Néha-néha öntsön ecetes oldatot a kulacsba, és hagyja állni néhány percig.
Tritan: A műanyaghoz hasonlóan a meleg vízzel és mosószerrel való mosást javasoljuk.
Csak akkor használjon mosogatógépet, ha ez kifejezetten fel van tüntetve a terméken. Ennek elmulasztása sérülést, szivárgást vagy egyéb kellemetlenségeket okozhat.
Vissza a hírek listájához